You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë Mesazh [Faqja 1 e 1]

Bài viết thứ :1 Salcë Bolonjeze prej Sun May 05, 2013 4:29 pm

avatar
ANNA ANGEL

  • Administrator


[img]http://www.unegatuaj.com/wp-content/uploads/2011/03/447x326xRagu-bolonjeze.jpg.pagespeed.ic.H7Lk8mK5lP.jpg[/img]


[b][color:980f=red]Perbersit:
[/color]
- mish te grire 200gr
- salse domate 230gr
- vere te kuqe 60gr
- qepe te grire 30gr
- vaj ulliri 15gr
- karrota te grire 20gr
- gjethe dafine n° 2
- krip dhe piper

Përgatitja: Ne nje tenxhere (ose tave e madhe), zverdhni qepen, karrotat per mak minuta. Shtoni mishin e grire dhe e perzini akoma per tre minuta. Shtoni veren e kuqe, lereni ate te shteret. Shtoni salse domatesh dhe lereni te zihet per 90 minuta. –beni kujdes. Nese shteret shume i shtoni pak uje dhe perziheni perhere- me ne fund futini gjethe dafin per ta aromantizuar.
Zini makaronat (makarona te shkurta) dhe i kulloni ato.
Perzini me salsen qe keni pregatitur dhe sherbeheni te ngrohte.[/b]

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

 

Social Media Buttons
Social Media Buttons