You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë Mesazh [Faqja 1 e 1]

Postimi :1Raffaello  Raffaello Empty Raffaello Raffaello prej Sun May 05, 2013 4:36 pm

ANNA ANGEL
ANNA ANGEL

  • Administrator

Raffaello  Raffaello 305721_282089545156015_1833616258_nPërbërësit:

1/2 kg sheqer apo sipas deshires me pak
400 gr qumesht pluhur
250 gr margarin
300 gr kokos
2 vanilin sheqer
2 filgjana qaji uji
lajthia

2 filxhan uji i hedhim ne nje tenxhere te vlojne e hedhim margarinin ,sheqerin pasi te vloj e heqim nga zjarri ia shtojme qumeshtin pluhur e perziejme prap me mikser ,ia shtojme edhe kokosin ,vanilien sheqerin prap e perziejme me mikser mire .Masa duhet te qendroj ne frigorifer 2 ore dhe pastaj i bejme toptha ku seciles ia vem nga nje lajthi dhe ebejme me kokos !

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

 

Social Media Buttons
Social Media Buttons