You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë Mesazh [Faqja 1 e 1]

Postimi :1Facebook me risi te reja Empty Facebook me risi te reja prej Sat Jan 19, 2013 2:09 am

Konti
Konti

  • ADMIN

Facebook me risi te reja Mzl.fpooemjr.175x175-75 Facebook po transformon tashmë edhe mënyrën e të menduarit e të mbajturit mend të njerëzve. Sipas një studimi më të fundit, njerëzit mbajnë më shumë mend statuset që lexojnë në Facebook, se sa ato që kanë lexuar në një libër.

Postimet në këtë rrjet social mbahen mend 1.5 herë më lehtë se një fjali nga një libër, dhe 2.5 herë më shumë se një fytyrë. Ky dallim është i madh në mes të njerëzve të cilët kanë kujtesë normale dhe ata që kanë amnezi. Kjo lidhet edhe me faktin se në Facebook shkruhet me gjuhën e përditshme.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

 

Social Media Buttons
Social Media Buttons