You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë Mesazh [Faqja 1 e 1]

Postimi :1Tekste Kengesh Shqip Empty Tekste Kengesh Shqip prej Fri Mar 22, 2013 3:56 pm

Konti
Konti

  • ADMIN

Shikimi yt zuri vend në zemër
Zuri rrenje thellë tani jo se shkul me dot
Zuri brenda meje një ndjenjë pa emër
Që shumë lehtë ti e braktise sot

Më bëre të dua duke e ditur
Që dhe ti ndjeje dicka për mua
Më le në prag të zemrës duke pritur
Të dëgjoja zërin duke thënë të dua

(Ref. 2x)
Gënjeshtare je, genjejnë ata sy
Përse nuk më the, luaj dhe unë me ty
Por dhe ti gaboje, gënjeje veten tënde ....

Shikimi yt zuri vend në zemër
Zuri rrenje thellë tani jo se shkul me dot
Zuri brenda meje një ndjenjë pa emër
Që shumë lehtë ti e braktise sot

(Ref. 2x)
Gënjeshtare je, genjejnë ata sy
Përse nuk më the, luaj dhe unë me ty
Por dhe ti gaboje, gënjeje veten tënde ....

Shikimi yt zuri vend në zemër
Zuri rrenje thellë tani jo se shkul me dot
Zuri brenda meje një ndjenjë pa emër
Që shumë lehtë ti e braktise sot

Postimi :2Tekste Kengesh Shqip Empty West Side Family - Mbi gjithçka prej Fri Mar 22, 2013 3:59 pm

Konti
Konti

  • ADMINNë mund tu japësh shpresë njerëzve të harruar
Që në minierë gërmojnë për të mbijetuar
Të ndjejnë, të besojnë, që s’janë të tradhëtuar
Aty merr vlerë çdo gjë, njeriu brenda nuk është shuar
Dhe fjalët kur t’i flasësh mendon se i dëgjoj
Mos brit me të urrejtje, që jetën e shkatrron
Në mund të lumturosh, beko në dashuri
Mos harro që je njeri që ke ndikim në çdo njeri
Kur ti e vlerson armikun, vërtetë për sa vlenë
Atëherë ke dal mbi vete krenarë vërtetë çka je
Në mundesh të shërbesh kur mbi krah ke shumë pushtet
Ke shpëtuar vetën tënde bashkë me mijëra vet
Në mundesh t’i kthesh besimin shpirtit të dhunuar
Ke hapur një dritare, dritë për të përçuar
Në mund të jesh i drejt kur mbi ty shkelmojn
Atëherë je i mirëseardhur njeri në këtë botë

Ref. 2x
Dritën tënde ndriço
Bekimin nga shpirti dhuro
Ku ka shkretëtirë që ti je
Në mundesh mbi vetën të jesh

Në mundesh ta kthesh besimin në zemrën e helmuar
Në mundesh t’i shërosh plagët që koha s’ka shëruar
Të jesh krenar për vetën kur s’ka besim njeri
Të dish si do të shkoj, do t’jesh po prap ti
S’të shkelën dot mashtruset, zotët e genjeshtres
Që mblidhen si hijena dhe shqyejn të vërtetën
Atëherë ke fituar, ke fituar shumë
I ke dhën jetë një shpresë që s’do të shuhet kurrë

Imagjino fjalën e mirë kur ti e do dhe e dëgjon
Imagjino të ndjesh në jetë se ty dikush vërtetë të do
Imagjino sa shumë të tjerët ty vërtetë të vlerësojnë
Jeto me shpirt të pastër e për ëndrra ti shpreso
Shpresën ti mos e humb jo, veten shiko
Gjej një motiv më shumë dhe shpirtin beko
Jep ti gjithçka nga vetja, zemrën dhuro
Në mundesh nga vetja jote më shumë kërko

Ref. 2x
Dritën tënde ndriço
Bekimin nga shpirti dhuro
Ku ka shkretëtirë që ti je
Në mundesh mbi vetën të jesh


Postimi :3Tekste Kengesh Shqip Empty Re: Tekste Kengesh Shqip prej Fri Mar 22, 2013 4:01 pm

Konti
Konti

  • ADMIN


(Për momentin nuk ndodhem në shtëpi
Ju lutem lini mesazhin tuaj pas sinjalit)

Zgjohem në mëngjes me afshin tënd
Gjysma vetës time më mungon
S’dua ta pranoj por e pranoj
Nuk jam, nuk je, nuk ekzistoj
Dhe trupin të më ftohët në këtë natë
Ku janë prekjet e tua të më ngrohin prapë
Tani nuk jam, nuk jemi ne
Sa ftohtë këtë natë, sa ftohtë këtë natë

Në çdo hap që hedh në mendjen time je ti
Dua ty të harroj, por prape je ti
S’dua ta pranoj veten, veten time nuk e di
Dhe kur ç’do gjë e vogel ndodh në ç’do veprim je ti
Ndodhem një moment midis teje dhe meje
Nuk e di në më doje a më urreje
Se je ti në këto vargje, në këto nota
Se je ti, pa ty s’ka kuptim s’të harroj
Çdo moment që marr fryme je ti
Çdo moment që jetoj je vetëm ti
Je gjithçka ç’farë kam plotësimi i shpirtit tim
Je ç’farë dua s’dua të humbas je vetëm ti
Ç’do moment që marr fryme je ti
Ç’do moment që jetoj je vetëm ti
Je gjithçka ç’farë kam plotësimi i shpirtit tim
Je ç’farë dua s’dua të humbas je vetëm ti

Ref. 4x
Dua të shoh dy sytë e trëmbur
Dua të puth buzën e çmëndur
Dua të t’shoh dua të t’puth ty si atëherë

Vetëm një moment, dëgjo dua të shoh
Të njohë, dua të di, je ti që komplikon
Je ti që thua jo, je ti që thua po
Dakort, por nuk mundem dakort të jem gjithmonë
Je ti që bën jetën time kompleks
Ndonjëherë nuk më kupton, ndonjëherë s’kupton as vetën
Por prapë të urrej, të dua në një kohë
Ka kohë që të njoh baby, dua të njoh
E çdo moment që marrë frymë
E çdo moment që jetoj
Je gjithçka ç’farë kam plotësimi i shpirtit tim
Je ç’farë dua s’dua të humbas je vetëm ti
E çdo moment ku marrë frymë
E çdo moment që jetoj
Je gjithçka ç’farë kam plotësimi i shpirtit tim
Je ç’farë dua s’dua të humbas je vetëm ti

Zgjohem në mëngjes me afshin tënd
Gjysma vetës time më mungon
S’dua ta pranoj por e pranoj
Nuk jam, nuk je, nuk ekzistoj
Dhe trupin të më ftohët në këtë natë
Ku janë prekjet e tua të më ngrohin prapë
Tani nuk jam, nuk jemi ne
Sa ftohtë këtë natë, sa ftohtë këtë natë

Ref. 4x
Dua të shoh dy sytë e trëmbur
Dua të puth buzën e çmëndur
Dua të t’shoh dua të t’puth ty si atëherë

Dua të t’shoh baby


Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

 

Social Media Buttons
Social Media Buttons