You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë Mesazh [Faqja 1 e 1]

Bài viết thứ :1 Kujdesi per Floket gjate veres - cfare i ben mire dhe cfare i demton ?? prej Sat Mar 23, 2013 12:24 pm

avatar
ANNA ANGEL

  • Administrator

[b][color:8634=darkblue]Te zbulojme se bashku keshillat e ndryshme qe jep specialistja e flokeve Hélène Clauderer.[/color]


[color:8634=darkred]-[/color]Te gjitha llojet e flokeve e duan diellin.
[color:8634=darkred]-[/color]Por kujdes nga overdoza.
[color:8634=darkred]-[/color]Cfare te besh ?

Kur jane te ekspozuar ne diell , ere dhe ne det floket tane nuk jane te gjithe njesoj. [color:8634=darkred]Ja gjithcka qe duhet te dish per te mos gabuar.[/color]

[color:8634=darkred]TE GJITHE LLOJET E FLOKEVE E DUAN DIELLIN[/color]

Gjithmon duke mos e tepruar dielli eshte i shendetshem per floket tane. I jep atyre reflekse te vecanta , unike , qe se bashku me nxirjen qe marrim , na ben te dukemi sa me mire dhe te shendetshem.Dielli e rrit me shpejt flokun dhe me te shendetshem ,fale vitamines D.Pra n.q.s vendosni te rrisni floket , vera eshte koha me e pershtatshme.

[color:8634=darkred]POR KUJDES NGA OVERDOZA [/color]

N.q.s sot jem me te kujdeshem per veprimin e diellit ne lekuren tone, shpesh harrojme qe dhe skalpi i kokes eshte edhe me delikat,por mund te na kushtoj shme shtrenjt.
[color:8634=darkred]-[/color]Duke u thare epiderma dhe duke ndryshuar pH natyral te skalpit te kokes , rrezet ultravjollce shkaktojne zbokthin, i cili eshte njesoj sikur te na thahet lekura e trupit.E keqja me e vogel sipas Hélène Clauderer.
[color:8634=darkred]-[/color]Sipas ekspertes, me keqja dhe e dhimbshme njekohesisht eshte ekspozimi i tepruar ne rrezet e diellit , kjo sjell ngadalesimin e evakuimit te acideve yndyrore. Keto acide te cilat qendrojne nen epiderme , duke mos dale dot kthehen ne toksina , te cilat ngadalesojne funksionimin e renjeve sic duhet . Keshtu floket fillojne te hollohen dhe ndoshta dhe te bien ndonje jave me vone.
[color:8634=darkred]-[/color]CFARE TE BESH.
Shume e thjeshte mbulo floket ku rri gjate ne diell , sepse asnje produkt nuk eshte ne gjendje ti parandaloj problemin . Dhe n.q.s floket te fillojne te bien shume gjatye vjeshtes , eshte pikerisht nga kjo pakujdesi, gjate veres.
[/b]

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

 

Social Media Buttons
Social Media Buttons