You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë Mesazh [Faqja 1 e 1]

Postimi :1Seksi me i mire se palestra per femrat Empty Seksi me i mire se palestra per femrat prej Sat Mar 30, 2013 1:54 pm

ANNA ANGEL
ANNA ANGEL

  • Administrator

Ndoshta kriza ekonomike, a ndoshta dëshira për një disiplinë të re ka bërë që të përhapet gjerësisht një aktivitet i cili ndikon në mënyrë që njerëzit të qëndrojnë në formë dhe të djegin fare lehtësisht kalori.

Të paktën kështu rezulton nga një sondazh i zhvilluar në Britaninë e Madhe, sipas të cilit femrat në mbyllje të ditës dhe punëve të tyre, më mirë se në palestër stërviteshin poshtë çarçafëve.E quajnë “sexercise”, si ushtrime nëpërmjet marrëdhënieve seksuale, veprime këto që ndikojnë në djegien e kalorive dhe mbajtjen e trupit në formë.

Siç raportojnë mediat britanike, kjo është një zgjidhje ekonomike dhe e dobishme për femrat të cilat janë në një luftë të përhershme me peshoren për shkak të kileve të tepërta.Rreth 76% e femrave të përfshira në sondazh shprehen se kryejnë aktivitet seksual përditë, në mënyrë që të mbajnë trupin në formë, ndërsa 2/3 e tyre pranon se janë regjistruar në palestër për të djegur sa më shumë kalori.

Sexercise” nuk është një metodë e gabuar, pasi nëpërmjet tij digjen nga 150 deri në 250 kalori, madje në disa raste edhe në 350 kalori”, shpjegon Kerry McCloskey.Një aplikonte e devotshme e kësaj mënyre është edhe Mel.B, e cila është një fanatike e sexercise, gjë e cila u duk edhe pas kthimit në formë menjëherë pas lindjes.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

 

Social Media Buttons
Social Media Buttons