You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë Mesazh [Faqja 1 e 1]

Bài viết thứ :1 Si ti heqim shenjat e akneve me vaj ulliri? prej Sun Mar 31, 2013 4:15 pm

avatar
ANNA ANGEL

  • Administrator

[img]http://www.sekretemode.com/web/wp-content/uploads/2012/11/akne-b_img_308x01.jpg[/img]

[b]Shenjat e akneve janë një problem që shqetëson çdo femër e cila dëshiron të ketë lëkurë të lëmuar dhe fytyrë të bukur dhe pa shenja.

Me gjithë produktet që gjenden në sallone të ndryshme, është mjaft e vështirë që të zgjedhësh atë të duhurin i cili do të heqë përfundimisht shenjat e akneve.

[color:46c6=blue]Përbërësit:[/color]
[color:46c6=red]
1/4 lugë vaj ulliri
1/8 lëng limoni[/color]

[color:46c6=blue]Përgatitja:[/color]

Në shishe hidhni vajin e ullirit dhe lëngun e limonit. Tundeni mirë përzierjen dhe e lini mënjanë. Këto përbërës ju ndihmojnë të pakësoni shenjat e akneve. Lëngu i limonit është rastësor, nëse nuk gjendet në shtëpi nuk keni përse ta përdorni. Lyeni fytyrën me vaj dhe masazhoni mirë lëkuren, duke u përqendruar tek pjesa ku keni më shumë akne. E lini për 20 minuta dhe pastaj shpërlani fytyrën me ujë të vakët. Përsëriteni këtë proces dy herë në natë për disa javë rresht dhe do të vëreni ndryshim befasues.[/b]

Thích0Báo xấu0

Gửi một tin nhắn lên tường.

Gửi báo cáo lỗi về bài viết này.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

 

Social Media Buttons
Social Media Buttons