You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë Mesazh [Faqja 1 e 1]

Postimi :1Snickers     Snickers  Empty Snickers Snickers prej Sun May 05, 2013 4:25 pm

ANNA ANGEL
ANNA ANGEL

 • Administrator

Përbërësit:
300gr kikirikë të grirë, 200 gr mjaltë, 1 margarinë, 200 gr kikirikë të thërmuar, 100 gr bajame të prera në fije, 300 gr biskota të grira, 100 gr çokollatë për gatim, 250 gr sheqer pluhur, 2 vezë.
-Në enën pë pëzierje e hedhim margarinën dhe e rrahim me mikser, duke e shtuar gradualisht sheqerin pluhur. Në tenxheren në zjarr e shkrijmë çokollatën. Në enën me margarinë i thyejmë 2 vezët dhe përsëri i rrahim me mikser derisa te bashkohet masa. Pastaj, në enë i shtojmë biskotat e grira, kikirikët e grirë dhe pasi që brumi bëhet i fortë, në mikser i vëmë shtojcat për brumë dhe vazhdojmë të përziejmë me to. Në fund, në enë e shtojmë gjysmën e kikirikëve të thërmuar. Masën e ngjeshim mirë me dorë, masën e ngjeshur e nxjerrim nga ena dhe me duar e bëjmë në formë të një drejtkëndëshi të madh. Pastaj, masën e lyejmë me mjaltë. Mbi mjaltin i vëmë kikirikat e thërmuar, dhe në fund, e lyejmë me çokollatën e shkrirë. Me thikë snickersin e presim në copë. Ç'do copë e vëmë në shportë letre dhe i rendisim në pjatën për sërvirje. Sipër çdo cope snickers vëmë lajthi të prera në fije.
Snickers     Snickers  307879_263118927053077_710236046_n

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

 

Social Media Buttons
Social Media Buttons