You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë Mesazh [Faqja 1 e 1]

Postimi :1SI TE LUFTOJME CELULITIN  Empty SI TE LUFTOJME CELULITIN prej Fri Mar 22, 2013 3:13 pm

Loli-X
Loli-X

  • Antar

Masazhet - Menyra me e mire anti - celulit

Kunder celulitit , te themi te verteten produktet , kremrat etj , nuk sherbejne per azgje.

Masazhi - Trajtimi me e mire anti - celulit
Kremrat anti-celulit mund te sherbejne per masazhin , por mund te mjaftoj dhe nje krem trupi per hidratim.

Levizjet rethore

-Masazho kembet nga poshte lart duke ushtruar pak presion ,ne kete menyre stimulon kthimin e dejeve.
-Masazho barkun ne sensin e akrepave te ores, me pellemben e dores,duke kryer levizje rrethore ngadale dhe me energji.
-Masazho per te tonifikuar pjesen e vitheve,ne te njejten menyre rrethore. Keto masazhe qe perdoren dhe ne qendrat e estetikes, levizje te cilat shkrijne dhjamrat , dhe shkaterrojne qelizat e yndyres qe jane krijuar.

NDRYSHONI DIETEN TUAJ

-Elimino, ose rrallo perdorimin e sheqernave dhe yndyrnave , sepse ttrupi i eliminon me veshtiresi ( gjalpi, mishi i kuq , karamelet dhe embelsirat )
-Konsumo proteina ( peshk , veze ),perime jeshile te cilat lehtesojne dhe ndihmojne ne tretje.
-Konsumo sa me shume uje (1.5 L NE DITE ) cajra te ndryshem.
-Perdor shkallet ne vend te ashensorit , dhe beni shetitje te gjata .

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

 

Social Media Buttons
Social Media Buttons