You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë Mesazh [Faqja 1 e 1]

Postimi :1A ndjeheni i/e dashuruar Empty A ndjeheni i/e dashuruar Sat Mar 23, 2013 9:11 am

Urtesia
Urtesia

  • Antar

Nga të gjithë keqkuptimet apo mashtrimet në lidhje me dashurinë,më i madhi dhe më bindësi është besimi se të dashuruarit është dashuri,apo manifestim i saj.Ky është një keqkuptim shumë i fuqishëm,sepse të dashuruarit,nga pikëpamja subjektive,përjetohet si përvojë e një dashurie shumë të fortë.Kur dikush dashurohet,sinqerisht do të mendojë:"Unë atë e dua".
Ipari:të jesh I (E) dashuruar është përvojë specifike erotike që lidhet me aktin seksual.Ne nuk dashurohemi me fëmijët tanë,pavarësisht nga dashuria e madhe që kemi për ta.Ne nuk dashurohemi me miqtë tanë të të njejtit seks,(vetëm nëse kemi prirje seksuale),edhe pse i duam me të vërtetë.Dashurohemi vetëm kur me apo pa vetëdije jemi të motivuar seksualisht.
E dyta:të qenit I(E)dashuruar është i përkohshëm.Pa marrë parasysh se me cilin person jemi të dashuruar,duhet të ç'dashurohemi për të kuptuar se lidhja jonë mund të zgjasë.Kjo nuk do të thotë që ne pushojmë së dashuri personin me të cilin kemi qenë të dashuruar.Dua të them,që ndjenja e dashurisë së zjarrtë(flaktë),e cila është karakteristike për të dashuruarit,gjithmonë kalon.Muaji i mjaltit gjithmonë e ka një fund.Lulëzimi romantik nuk është i përjetshëm.....

A ndjeheni i/e dashuruar... geek geek geek

Postimi :2A ndjeheni i/e dashuruar Empty Re: A ndjeheni i/e dashuruar Sat Mar 23, 2013 10:40 pm

Konti
Konti

  • ADMIN

yesssss :mocioms:

Postimi :3A ndjeheni i/e dashuruar Empty Re: A ndjeheni i/e dashuruar Tue Mar 26, 2013 6:11 pm

emi
emi

  • Antar

yes

Postimi :4A ndjeheni i/e dashuruar Empty Re: A ndjeheni i/e dashuruar Wed Mar 27, 2013 3:02 pm

Loli-X
Loli-X

  • Antar

Poooooooooooooo :mkey:

Postimi :5A ndjeheni i/e dashuruar Empty Re: A ndjeheni i/e dashuruar Wed Mar 27, 2013 4:33 pm

ANNA ANGEL
ANNA ANGEL

  • Administrator

shuuuuuuumeeee :mocioms:


Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

 

Social Media Buttons
Social Media Buttons